Hakkımızda

Hakkımızda - Süs ve köy tavukçuluğu olarak;

Süs ve köy tavukçuluğu olarak;


Akyelim gıda 2015 yılında Arnavutköy ve Tekirdağ'da hizmet vermeye başladı. İstanbul'a 100 km uzaklıkta olan doğal ve yonca yiyerek beslenen gezen tavuklarımız, yumurtalarıyla sürdürülebilir üretim yöntemleri izleyerek gelecek nesillere en azından bizim bulduğumuz haliyle dünyayı bırakabilme çabası ve üretirken doğaya saygılı, tüketirken ölçülü nesiller yetiştirmeyi hedefleyin bir kuruluş olmayı amaçladık.

Yumurta üretiminde ki misyonumuz, proje çalışmasını yaparak kurduğumuz tüm tesislerde çalışanlarımızın  ve kendimizin daha hijyenik daha temiz ve bir ortamda faaliyet göstermesini amaçlamaktadır. 

Hatta bu amacımızı çiftliğimizden internet ortamında 24 saat canlı yayın yaparakta sağlamaya çalışıyoruz.

Ürünlerin daha hijyenik ve taze olarak üretildiği bir yumurta tesislerini daha ülkemize kazandırmak ve bu tesisleri yaparken tarımsal alanların niteliklerine zarar vermemek en dikkat ettiğimiz hususlardan bir tanesidir .

Hobiciler için kaliteli ırklardan nadir renkler bulup üretmek ve ırkların özelliklerine dikkat ederek hayvan beslemek istemeleri kültürümüzde vardır. Amacımız doğru ve bilinçli bir şekilde bu hayvanları besleyenlerin artmasına ve yayılmasına katkıda bulunarak bünyemizde süs tavuklarını en doğal ortamlarda yetiştirmektir.