Haber ve Duyurular

 • metabolizmayi-hizlandirmanin-10-puf-noktasi - Kış mevsiminde hemen herkesin ortak sorunu kilo almak! Bunun önemli nedeni ise metabolizma hızının düşmesi. Dolayısıyla kışın ideal kiloda kalmanın yolu öncelikle metabolizma hızını artırmaktan geçiyor! Beslenme ve Diyet Uzmanı Özge Güneş, kış mevsiminde metabolizmanızı hızlandırmanın püf noktalarını şöyle paylaştı:

  Metabolizmayı hızlandırmanın 10 püf noktası!

  Kış mevsiminde hemen herkesin ortak sorunu kilo almak! Bunun önemli nedeni ise metabolizma hızının düşmesi. Dolayısıyla kışın ideal kiloda kalmanın yolu öncelikle metabolizma hızını artırmaktan geçiyor! Beslenme ve Diyet Uzmanı Özge Güneş, kış mevsiminde metabolizmanızı hızlandırmanın püf noktalarını şöyle paylaştı:

 • kis-enfeksiyonundan-korunmada-bu-onerilere-kulak-verin - Kış mevsiminde, havaların soğumasıyla birlikte toplu ve kapalı mekanlarda geçirilen sürenin uzaması nedeniyle enfeksiyonlar daha hızlı ve kolay yayılıyor. Havanın soğuk ve kuru olması sonucu burun mukozaları kuruyarak enfeksiyon gelişimine daha yatkın hale geliyor. Soğuk havaya uyum sağlaması için daha fazla enerji harcayan vücudun direnci düşüyor. Tüm bu etkenler nedeniyle soğuk algınlığı, grip, bademcik ve kulak enfeksiyonları gibi hastalıklara yakalanma riski artıyor.

  Kış enfeksiyonundan korunmada bu önerilere kulak verin!

  Kış mevsiminde, havaların soğumasıyla birlikte toplu ve kapalı mekanlarda geçirilen sürenin uzaması nedeniyle enfeksiyonlar daha hızlı ve kolay yayılıyor. Havanın soğuk ve kuru olması sonucu burun mukozaları kuruyarak enfeksiyon gelişimine daha yatkın hale geliyor. Soğuk havaya uyum sağlaması için daha fazla enerji harcayan vücudun direnci düşüyor. Tüm bu etkenler nedeniyle soğuk algınlığı, grip, bademcik ve kulak enfeksiyonları gibi hastalıklara yakalanma riski artıyor.

 • yetersiz-su-tuketimi-neyi-tetikliyor - Yeterli su içilmemesi, beden sağlığının yanı sıra ruh sağlığını etkiliyor. Uzmanlara göre, 'kış geldi' diye yeterli su içmemek depresyonu tetikliyor.Havaların soğuması, işe/okula gitmek için karanlıkta evden çıkmak, gün ışığından yeterince yararlanamamak birçok kişiyi mutsuz ediyor. Ancak kış depresyonu yaşamanızın sebebi, yeteri kadar su içmemeniz de olabilir.

  Yetersiz su tüketimi neyi tetikliyor?

  Yeterli su içilmemesi, beden sağlığının yanı sıra ruh sağlığını etkiliyor. Uzmanlara göre, 'kış geldi' diye yeterli su içmemek depresyonu tetikliyor.Havaların soğuması, işe/okula gitmek için karanlıkta evden çıkmak, gün ışığından yeterince yararlanamamak birçok kişiyi mutsuz ediyor. Ancak kış depresyonu yaşamanızın sebebi, yeteri kadar su içmemeniz de olabilir.